Skip links

طراحی و ساخت نوار نقاله بارگیری و تخلیه

سدید ماشین افلاک با بیش از 30 سال سابقه طراحی و ساخت انواع نوارنقاله تولدی کننده و ارائه دهنده بهترین قیمت نوار نقاله بارگیری و تخلیه و انتقال مواد می‌باشد.

ما در سدید ماشین افلاک تمامی محصولات خود را با گارانتی بی قید و شرط و با کیفیت بالا در اختیار مشتریان قرار داده و با داشتن سه کارخانه و رضایت 100 درصدی مشتریان بالاترین کیفیت محصولات خود را تضمین می‌نماییم.

قیمت نوار نقاله بارگیری و تخلیه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مطلب به آن می‌پردازیم ولی برای استعلام قیمت نوار نقاله هم اکنون با ما تماس بگیرید.

09128905309

نوار نقاله بارگیری

بخش تحقیق و توسعه

ما در سدید ماشین افلاک با ایجاد بخش تحقیق و توسعه سعی در توسعه هر چه بیشتر محصولات آر لحاظ کیفی داریم. و با استخدام تخصصی‌ترین نیروها همواره سعی در گسترش علم در حوزه تجهیزات انتقال داریم.

 

نوار نقاله بارگیری

نوار نقاله‌ها یکی از وسایل مورداستفاده در صنعت هستند که برای منتقل کردن مواد و محصولات مختلف به کار می‌روند. نوار نقاله یا بلت کانوایر از یک بدنه، پایه رولیک، الکتروموتور، دو عدد درام یا پولی، تسمه تشکیل‌شده است. لازم است بدانید که دو عدد درام یا پولی که یکی از اجزای نوار نقاله‌ها هستند یکی به‌صورت محرک یا هرز گرد و دیگری به‌صورت متحرک وجود دارد. محصول یا کالا بر روی تسمه حرکت می‌کند و جا به جا می‌شود.

جالب است بدانید که نوار نقاله‌ها در صنعت دارای کاربردهای بسیاری هستند. این وسیله‌ها در خط‌های تولید کارخانه‌های مختلف برای تغذیه و یا تخلیه کردن دستگاه‌های تولید بسیار کاربردی هستند. روزبه‌روز نیاز به استفاده از نوار نقاله در صنایع گوناگون به‌طور فزاینده‌ای افزایش می‌یابد. لازم است بدانید این وسیله مهم در قیاس با سایر رقیبان خود ازجمله باکت الواتور و اسکرو کانوایر به لحاظ گنجایش و سرعت توانسته در مقام اول قرار بگیرد.

خصوصیات نوار نقاله‌های بارگیری

نوار نقاله بارگیری یا کانوایر بارگیری بیشتر به دو گروه پرتابل و ثابت تقسیم می‌شود. بعضی از کانوایرها توانایی تغییر را در مقدار شیب و ارتفاع در تخلیه مواد دارند. چنان چه نیاز به جا به جایی مواد با سرعت زیاد باشد و یا اینکه هدف منتقل ساختن محصولات با شیب بیشتر از 18 درجه باشد از تسمه‌های پیاله‌ای یا عاج دار استفاده می‌شود. در نظر داشته باشید که تسمه‌های عاج دار از زائده‌هایی به شکل حرف v روی تسمه تشکیل‌شده‌اند؛ لذا از بازگشت مواد به زمین به علت جاذبه زمین و اینرسی اولیه جلوگیری می‌کنند.

 همچنین این وسیله در دو گروه بارگیری برای مواد فله‌ای و یا بارگیری محصولات بسته‌بندی‌شده ساخته‌شده است. اما باید بدانید که برای جا به جایی و انتقال کالاها از تسمه‌نقاله‌ها به‌صورت تخت استفاده می‌شود.

کاربردهای نوار نقاله بارگیری

 همان‌طور که تا اینجا متوجه شدید نوار نقاله بارگیری وظیفه بارگیری مواد کیسه‌ای، مواد فله‌ای، مواد بسته‌بندی‌شده را بسیار راحت کرده است و به پروسه کارها بسیار سرعت داده است. با استفاده از این تجهیز دیگر نیاز به نیروی انسانی برای حمل و انتقال بسیاری از مواد سنگین کاهش‌یافته است. بهره‌گیری از این تجهیزات مهم سبب شده تا کیفیت محصولات به بهترین شکل حفظ شود. در حال حاضر می‌توان این وسیله مهم را در همه انبارها و کارخانه‌ها و مزرعه‌های کشاورزی مشاهده کرد.

امروزه در بندرها و معادن برای بارگیری محصولات فله‌ای در قطار، کشتی‌ها و یا کامیون‌ها از کانوایر یا نوار نقاله استکر تلسکوپی استفاده می‌شود. استفاده از این دستگاه‌ها علاوه بر کم کردن هزینه‌ها و سهولت در کارها سبب می‌شود تا عملیات جا به جایی و بارگیری سریعاً صورت گیرد.

نوار نقاله چیست؟

دانش و فن‌آوری‌های جدید در علوم مهندسی سبب شده تا نقاله‌ها به همراه بقیه سیستم‌هایی که مسئول انتقال دادن مواد هستند در مجموعه‌ای از تکنولوژی‌های روز قرار داده شوند. در نظر داشته باشید که کاربرد نوار نقاله در صنعت‌های مختلف کوچک و بزرگ است.

برای مثال در خط تولید و مونتاژهای ریز تا صنعت‌های بزرگ مثل خودرو، فولاد و پتروشیمی. لازم است بدانید کانوایر در صنایع غذایی و دارویی نیز بسیار کاربردی است.

فواید کانوایر یا نوار نقاله

نوار نقاله برای انتقال و جا به جا کردن مواد، بارها و محصولات در یک مرکز تولیدی استفاده می‌شود. این ماشین‌آلات می‌توانند به‌صورت افقی یا عمودی و شیب‌دار باشند.

بارها و محصولات به روی رولیک یا همان تسمه انتقال می‌یابند که در امتداد یک مسیر به‌صورت ثابت با نقطه‌های مخصوص برای بار گرفتن و خالی کردن حرکت می‌کنند.

کاربرد نوار نقاله 

جالب است بدانید این دستگاه‌ها به علت مزیت‌های فراوانی که دارند در همه صنعت‌ها قابل‌استفاده هستند.

این ماشین‌آلات قادر هستند تا مواد را با امنیت زیاد از یکجا به‌جای دیگر انتقال بدهند. بنابراین کانوایر می‌تواند جایگزین نیروی انسانی در این بخش شود.

نوار نقاله را می‌توان در هر مکان نصب کرد و در قیاس با ماشین و لیفتراک با امنیت بیشتری مواد را منتقل می‌سازند. نوار مقاله نام دیگر کانوایر است.

این وسیله می‌تواند تمام انواع مواد که دارای شکل‌های گوناگون هستند را با هر سایز و وزن انتقال بدهد.

همچنین توجه داشته باشید که این وسیله کاربردی از خصوصیات ایمنی بالا بهره می‌برد تا بتواند احتمال وقوع حوادث پیش‌بینی‌نشده را کم کند.

 • مواد غذایی مثل حبوبات و آجیل
 • قوطی‌ها و بطری‌ها مانند انواع و اقسام سس‌ها و رب‌های گوجه‌فرنگی
 • اجزای مختلف خودرو
 • پودرها و قرص‌ها
 • مبلمان و چوب‌ها
 • دانه‌ها
 • خوراک برای دام
 • آهن‌آلات فرسوده

در نظر داشته باشید که فاکتورهای زیادی در انتخاب کردن نوار نقاله دخالت دارند. برخی از این فاکتورها شامل سورتینگ، حمل‌ونقل، ابعاد و اندازه مواد، شکل و وزن، مکان تخلیه کردن هستند.

کانوایر زمینی

برای منتقل ساختن خودروها و یا جعبه‌ها و بسته‌های حجیم، این نوع کانوایر را در درون زمین به کار می‌گیرند.

در نظر داشته باشید که این سیستم تک‌ریلی، هوایی است. اجزای تشکیل‌دهنده سیستم مذکور شامل رشته‌های زنجیر و قرقره است.

که بارها از قرقره آویزان می‌شوند و با حرکت دادن زنجیرها کار انتقال و جا به جایی انجام می‌شود.

 موارد استفاده از کانوایر هوایی شامل موارد زیر است:

 • برای انجام دادن بعضی از عملیات مثل کوره‌های پخت، رنگرزی، شست‌وشو و روغن زدایی این نوع کانوایر استفاده می‌شود و به‌صورت پیوسته‌کار می‌کند.
 • برای تغذیه کردن خطوط مونتاژ
 • برای منتقل ساختن در مسافت‌های طویل
 • اگر کانوایر هوایی در مجاورت سقف نصب بشود می‌تواند در استفاده از فضا تا حد زیادی صرفه‌جویی نماید.
 • بیشتر در جا به کردن بارها در بخش‌های داخلی استفاده می‌شود.

کانوایر بالابر با دارا بودن قاشقک هایی که به زنجیر مخصوصی اتصال دارد می‌تواند مواد را از سطحی به سطح دیگر منتقل کند. این نوع از کانوایر در صنایع فولاد و معادن دارای کاربردهای وسیعی است.

نوار نقاله زنجیری 

کانوایر زنجیری نوع ساده‌ای از کانوایر است که به‌طورمعمول برای حمل و انتقال پالت کاربرد دارد. این کانوایر در کف زمین قرار دارد. کانوایر زنجیری با چندراه طراحی می‌شود.

 با بهره‌گیری از یک یا چند زنجیر که به شکل متناوب در حال چرخش هستند محموله یا بار به‌صورت مستقیم انتقال می‌یابد.

در نظر داشته باشید که پیکربندی زنجیرها به‌صورت موازی است و همین امر سبب شده است که این نوع از کانوایرها برای انتقال پالت‌ها بسیار مناسب باشند.

نوار نقاله‌های زنجیر دار که به‌صورت عمودی هستند برای جا به جایی‌ها به‌صورت عمودی مناسب هستند و برای منتقل ساختن بار به‌صورت متناوب با بسامد پایین مورداستفاده هستند.

ما در سدید ماشین افلاک بهترین قیمت نوار نقاله را تضمین می‌نماییم همین‌الان جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید.

 

تاریخچه نوار نقاله‌ها 

نوار نقاله‌ها یا همان کانوایرها از قرن نوزدهم به بازار آمدند. در سال 1892 شخصی به اسم توماس رابینز اختراعاتی انجام داد که منجر به تولید نوعی کانوایر شد.

نوار نقاله تلسکوپی

کانوایر تلسکوپی نوعی از نوار نقاله برای بارگیری و یک کانوایر برای انباشتن یا بارگیری مواد فله‌ای است. توجه داشته باشید که کانوایر تلسکوپی در سه فرآیند انتقال و حمل‌ونقل، بارگیری و ذخیره کردن انواع مواد فله‌ای در قیاس با دیگر سیستم‌ها دارای مزیت‌های فراوانی است.

دقت داشته باشید که استفاده از این سیستم در واحدهای معدنی و صنعتی می‌تواند بسیاری از احتیاجات فنی را در زمان مناسب و باقیمتی عالی برطرف نماید.

از مزیت‌های این دستگاه بزرگ می‌توان به موارد زیادی اشاره کرد:

 • پرتابل بودن
 • قرارگیری در کمترین زمان
 • صرفه‌جویی در زمان و قیمت پروژه‌ها
 • استفاده درجاهای متفاوت با توجه به نوع نیاز
 • توانایی استفاده برای بارگیری کشتی‌هایی که فله‌بر هستند
 • توانایی کم‌وزیاد شدن طول سیستم نقاله به‌اندازه 2 برابر طول ابتدایی
 • انباشتن مکانیزه مواد

تخصصی‌ترین مشاوره و بهترین و مناسب‌ترین قیمت نوار نقاله را از ما بخواهید.

 

انواع نوار نقاله

امروزه انواع کانوایرها به‌گونه‌ای طراحی‌شده‌اند که امکان استفاده از آن‌ها در صنایع مختلفی همچون معدن، خودرو، کشاورزی، صنایع شیمیایی، هوا و فضا و… وجود دارد.

معمولاً صنایع مختلف به هنگام انتخاب نوار نقاله یا کانوایر به موارد گوناگونی همچون مکان و نقطه تخلیه، جنس، شکل ظاهری، اندازه مواد، سورتینگ، ذخیره‌سازی و… توجه می‌کنند تا انتخاب مناسبی داشته باشند.

بنابراین در ادامه به معرفی انواع کانوایرها پرکاربرد در صنایع مختلف می‌پردازیم.

کانوایر حمل بسته و کیسه

این نوع کانوایرها در صنایع گوناگونی همچون صنعت دارو و غذا، صنایع پتروشیمی و… مورداستفاده قرار می‌گیرد.

معمولاً کانوایر حمل بسته و کیسه دارای بدنه‌ای محکم با پایه‌های فولادی است و از درام استوانه‌ای برخوردار بوده تا جهت حمل کیسه‌ و بسته‌ها، امنیت بیشتری ایجاد کند.

کانوایر حمل مواد فله‌ای 

از این نوع ماشین‌آلات در صنایع پتروشیمی، فولاد، سیمان و… جهت حمل مواد فله بسیار استفاده می‌کنند. معمولاً کانوایرها حمل مواد فله دارای ابعاد و اندازه‌های مختلفی هستند، به‌طوری‌که طول برخی از آن‌ها به چند کیلومتر نیز می‌رسد. 

کانوایر زمینی
این نوع کانوایرها را داخل زمین کار می‌گذارند تا امکان حمل و جابجایی کالاهای بسیار سنگین همانند کارتن‌های بزرگ، خودروها و… میسر گردد.

 

کانوایر هوایی

زمانی که بخواهند کالاهای معلق را جابجا کنند از این نوع کانوایرها استفاده می‌کنند. مثلاً در صنعت خودروسازی کانوایرها هوایی در ابعاد مختلف به کار گرفته می‌شوند تا بتوان بدنه خودرو و سایر قطعات خودرو را جابجا کرد.

 

نتیجه‌گیری

با توجه به اینکه امروزه استفاده از انواع کانوایرها به یکی از نیازهای اساسی بسیاری از صنایع تولیدی تبدیل گردیده است، به همین جهت اگر شما هم قصد خرید این محصولات را دارید با مراجعه به سایت ما می‌توانید انواع این ماشین‌آلات را در جنس‌ها و ابعاد مختلف با توجه به نیاز خود باقیمت باصرفه تهیه کنید.

 

قیمت نوار نقاله زنجیری

نوار نقاله یا همان کانوایر، وظیفه انتقال و جا به جا کردن بارها را در خطوط تولید بر عمده دارد.

این وسیله در صنایع مختلف توانسته باعث جابه‌جایی محصولات در زمان کوتاه شود و نیاز به نیروهای انسانی را برای حمل بارهای سنگین تا حد قابل‌توجهی کاهش دهد.

توجه داشته باشید که دستگاه نوار نقاله در ابعاد و اندازه‌های مختلف با توجه به نوع کاربردی که می‌تواند برای شرکت‌های مختلف داشته باشد متفاوت است. یکی از انواع نوار نقاله‌ها، نوع زنجیری آن است که در این مقاله قصد داریم بیشتر به آن بپردازیم.

سدید ماشین افلاک بهترین قیمت نوار نقاله را تضمین می‌نماید.

 

کاربرد و مشخصات و قیمت نوار نقاله زنجیری

ساختار نوار نقاله زنجیری به‌گونه‌ای است که بتواند اجسام سنگین‌وزن را به‌راحتی منتقل سازد. سطح نوار نقاله زنجیری به‌صورت قطعه‌قطعه و ناصاف است. در نظر داشته باشید که این نوع نوار نقاله از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و در سیستم‌های جابه‌جایی کالاها و وسایل در بسیاری از کارخانه‌های و شرکت‌ها می‌تواند به‌درستی ایفای نقش کند. در مواردی که نمی‌توان از نوار نقاله غلتکی استفاده کرد از نوار نقاله زنجیری استفاده می‌شود.

برای استعلام قیمت نوار نقاله و مشاوره تخصصی همین‌الان با ما تماس بگیرید.

 

انواع و اقسام و قیمت نوار نقاله زنجیری

نوار نقاله زنجیری با توجه به مدل و ابعاد، به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. این وسیله به افراد، این امکان را می‌دهد تا اجسام سنگین و موادی که حمل آن‌ها توسط انسان خطرناک هستند را به‌سادگی و در فواصل مدنظر، جا به جا سازند. انواع کانوایر زنجیری شامل موارد زیر است:

 1. دراگ

دراگ در اغلب موارد برای جا به جا کردن کالاهایی که در بسته‌بندی‌ها قرار ندارند به کار می‌رود.

 1. اسلت

اسلت ها بیشتر در کارخانه‌های مونتاژ ابزار، برای جا به جا کردن فیکسرهای مونتاژ شده به کار می‌روند.

 1. هالوپین

 بیشترین کاربرد کانوایر هالوپین زنجیری در شیرینگ ها است.

 1. مدولار

مدولار از صفحه‌ای از جنس استیل تشکیل‌شده است. از مدولار در کارخانه‌های مواد غذایی و دارویی استفاده می‌شود. به‌علاوه در صنایع تولیدات موارد ریز نیز از نوار نقاله زنجیری مدولار بهره می‌گیرند.

 1. آپرون

نوار نقاله‌های آپرون نیز برای منتقل ساختن مواد با حرارت بالا کاربرد دارند. به‌علاوه در کارخانه‌های معدن و فولاد این مدل از نوار نقاله برای جا به جا کردن مواد بسیار مورداستفاده است.

 1. چین

نوار نقاله چین دارای هزینه مناسب بوده و ساده‌ترین نوع در میان کانوایرها زنجیری است. سرعت این نوع نوار نقاله را می‌توان به‌دلخواه تنظیم کرد. کانوایر چین برای جا به جا کردن وسایل سبک و سنگین کاربرد دارد.

خصوصیات نوار نقاله زنجیری

با توجه به اینکه کانوایر زنجیری دارای خصوصیات بسیار مناسب و زیاد است، آن را در قسمت‌های مختلف در صنایع گوناگون به کار می‌گیرند.

از ویژگی‌های خوب نوار نقاله زنجیری همان جنس مستحکم و مقاوم آن است که سبب شده تا این وسیله بتواند در برابر انواع ضربات وارده، استقامت خوبی را از خود نشان بدهد.

به‌علاوه همین ویژگی باعث می‌شود تا کانوایر زنجیری بتواند وزن بارهای بسیار سنگین را به‌خوبی تحمل کند بدون آن‌که هیچ‌گونه آسیب یا صدمه‌ای ببیند.

همچنین نوار نقاله زنجیری می‌تواند اجسام با وزن زیاد را در فواصلی که موردنیاز است بدون هیچ آسیبی به دستگاه، انتقال دهد.

مزیت‌های کانوایر زنجیری

در زیر به برخی مزایای استفاده از نوار نقاله زنجیری اشاره می‌کنیم:

 • به علت ساختار ساده‌ای که دارد نیازی به تعمیرات ندارد.
 • انتقال مواد با دماهای بالا با این نوع کانوایر امکان‌پذیر است.
 • به علت زنجیری بودن آن، می‌تواند بارهای سنگین را انتقال دهد.

نکته‌های مهم برای خرید کانوایر زنجیری

 • نکته مهمی که در زمان خرید نوار نقاله زنجیری باید به آن توجه داشته باشید این است که این نوع کانوایر از جمع شدن بارها در کنار هم ممانعت می‌کند. بنابراین اگر محصولات شما برای انتقال، به‌گونه‌ای هستند که لازم دارید تا بارها در کنار هم جمع شوند، بایستی از خرید نوار نقاله زنجیری صرف‌نظر کنید. زیرا به دلیل ساختار این مدل از نوار نقاله، امکان جمع شدن بارها در کنار هم امکان‌پذیر نمی‌باشد.
 • در زمان خرید کانوایر زنجیری به این نکته توجه داشته باشید که باید آن را برای حمل لوازمی در نظر بگیرید که در هنگام جابه‌جایی، لرزش نداشته باشند.
 • چنان چه‌کار شما به‌گونه‌ای است که باید هنگام حمل بر روی کانوایر کاری انجام دهید لازم است بدانید که این مدل کانوایر مناسب شما نیست. طراحی دستگاه مذکور، به‌گونه‌ای نیست که کاری روی آن انجام دهید. این وسیله تنها برای انتقال مواد به کار می‌رود.
 • چنان چه محصولاتی دارید که سطوح ناصاف و یا نرمی دارند بهتر است از کانوایر زنجیری برای جا به جا کردن آن‌ها بهره نبرید.

انواع تسمه‌ها در نوار نقاله زنجیری

 • هر یک از تسمه‌ها بر روی کانوایر زنجیری به‌منظور کار مناسبی هستند. برای مثال چنان چه، جنس تسمه‌ها از فولاد باشد بیشترین کاربرد آن برای انتقال مواد با حرارت بالا و مواد سرد است. همچنین برای انتقال مواد ریز، نیز مناسب هستند. چنان چه تسمه از جنس آهن باشد دارای چنین کاربردهایی نیست.
 • کانوایر زنجیری از جنس استیل برای مواد دارویی، صنایع غذایی و صنایع بهداشتی به کار می‌رود.
 • کانوایر زنجیری پلاستیکی با توجه به ماهیت پلاستیکی بودن در مقابل سرما، گرما و کشش استحکام بالایی دارد. در نظر داشته باشید که از آن بیشتر در صنایع بهداشتی، بسته‌بندی و دارویی استفاده می‌کنند.

 مواد که قابلیت انتقال با نوار نقاله زنجیری دارند

 • مواد معدنی
 • مواد غذایی
 • مواد دارویی
 • مواد معدنی
 • مواد فله‌ای و غیر بسته‌بندی
 • مواد فولادی
 • مواد بهداشتی

نتیجه‌گیری انواع نوار نقاله

نوار نقاله‌ها از لوازم مهم در صنایع مختلف به‌منظور حمل‌ونقل و جابه‌جایی هستند. این وسیله کاربردی در همه مجموعه‌هایی که احتیاج به انتقال و جا به جا کردن مواد داشته باشند، بسیار ضروری و لازم هستند. نوار نقاله زنجیری یکی از مدل‌های پرکاربرد نوار نقاله‌ها است. لازم است حتماً نوار نقاله زنجیری باکیفیت بالا، را از مراکز معتبر خرید نمایید.

نوار نقاله زنجیری

نوار نقاله زنجیری دارای شکل‌های متفاوتی برای استفاده در صنایع گوناگون است. این وسیله از قطعه‌های انعطاف‌پذیر تشکیل‌شده است. مهم‌ترین بخش در نوار نقاله‌ها همان زنجیرها و پره‌های موجود در آن هستند که می‌توانند لوازم را به انتهای دستگاه انتقال بدهند.

زمانی که فاصله بین دونقطه برای حمل‌ونقل زیاد باشد استفاده از نوار نقاله زنجیری بهترین راهکار است. طراحی نوار نقاله زنجیری در واحدهای مهندسی انجام می‌گیرد که بر مبنای احتیاجات در خط‌های تولید و انتقال است.

 ازآنجاکه نوار نقاله زنجیری به علت بهره‌گیری از زنجیر دارای مکانیسم متحرک است و به فردی که مسئول انتقال بار است این اجازه را می‌دهد که بتواند جایگزینی و حمل بارها به‌طور پیچیده را به بهترین نحو شکل‌گیری نماید لذا در بیشتر شرایط کاری و حمل‌ونقل مواد، کاربردی ویژه دارد.

 درواقع می‌توان به شکل ساده این‌گونه ابراز داشت که نوار نقاله زنجیری، حمل و جابه‌جایی مواد را به‌وسیله خط‌های تولید به انجام می‌رساند. با بهره‌گیری از زنجیرهای پیوسته به‌صورت مداوم، جابه‌جایی و سائل به‌پیش رانده می‌شود و مواد بر روی آویز قرار می‌گیرند. بیشترین استفاده از نوار نقاله‌ها برای حمل محصولات در خطوط مونتاژ و یا در اطراف تأسیسات یا انبار است.

کاربرد نوار نقاله زنجیری در صنعت

نوار نقاله زنجیری را می‌توان با زنجیرهای استاندارد بر طبق نیاز در واحدهای تولیدی پیکربندی نمود. برای مثال می‌توان قدرت، درجه حرارت و غیره را بر اساس نیازها در هر واحد تنظیم کرد. قسمت اتصال پایه دارای یک‌شکل خاص هستند که خصوصیات فنی لازم را دارند. جالب است بدانید که مواد استاندارد از رزین تشکیل‌شده‌اند.

نوار نقاله‌های زنجیری بیشتر برای بارگیری محصولاتی که دارای وزن زیاد هستند به کار می‌روند. به‌عنوان‌مثال پالت‌ها و ظرف‌های صنعتی، جعبه‌های شبکه ازجمله موادی هستند که به‌وسیله نوار نقاله‌ها جا به جا می‌شوند. نکته مهم اینکه نوار نقاله‌ها می‌توانند در یک پیکربندی به‌صورت جداگانه قرار بگیرند. زمانی که بارها بر روی زنجیر قرار بگیرند اصطکاک می‌تواند بارها را به سمت جلو به‌پیش براند.

لازم است بدانید که نوار نقاله‌های زنجیری را به‌راحتی می‌توان نصب کرد و فضای کمی برای نگه‌داری اشغال می‌کنند. در بسیاری از خط‌های تولید شاهد استفاده زیاد و مداوم از این وسیله پرکاربرد هستیم. برای مثال در صنعت خودرو به‌طورمعمول از سیستم‌های زنجیری جهت جابه‌جایی قطعه‌های ماشین از راه کارخانه‌های رنگ‌سازی بهره می‌برند. همچنین نوار نقاله‌های زنجیری در کالاهای قهوه‌ای و سفید، صنایع پخش فلزات نیز به‌طور گسترده‌ای کاربرد دارند. بسیاری از افراد از نوار نقاله زنجیری در صنایع مرتبط به نقاشی و پوشش‌ها بهره می‌گیرند.

ویفیدر ها

جهت حمل و نقل و توزین همزمان عمدتاً بار فله می‌توان از ویفیدر استفاده نمود.
ویفیدر ها یا بلت فیدر ها عمدتاً به طول 13 الی 6 متر و به عرض 50 الی 150 سانتی متر قابل طراحی و ساخت می‌باشند.
شاسی آن را می‌توان از ناودانی یا تیر آهن یا ورق خم کاری شده ساخت.
و رولیک های آن عمدتاً بصورت فلت با فاصله نزدیک به یکدیگر طراحی می‌شوند.

در مواقعی که نوع بار با چگالی بالا و سیلو ذخیره نیز با ظرفیت بالا باشد روی رولیک ها از حلقه‌های لاستیکی جهت جلوگیری از آسیب پذیری استفاده می‌گردد.

و 2 طرف نوار نیز جهت جلوگیری از ریزش بار از روی کاور با ورق st37 و تسمه لاستیکی 5 الی 10 متر استفاده می‌شود.
جهت تنظیم دور خروجی که عمدتاً با سرعت خطی 50-20 سانتی متر بر ثانیه می‌باشد.

همچنین می‌توان از اینورتور (کاهنده سرعت) استفاده کرد.
بخش توزین آن نیز کمی عقب از درام و هد می‌باشد.
که همزمان با حمل و انتقال بار آن را وزن می‌کند.

همچنین اگر می‌خواهید جریان عبوری مواد را کنترل کنید نیز از این تجهیزات می‌توانید استفاده کنید.

نتایج قابل اطمینان با وزن کردن دقیق شروع می‌شود

می‌توانید مقدار ماده در حال حرکت بر روی تسمه را بر حسب مثال 30 تن در ساعت تنظیم و کنترل کنید.

 

*تجهیزات بخش توزین ویفیدر های سدید ماشین افلاک عبارت است از:

الف) لیست تجهیزات مورد استفاده

*اجزا تشکیل دهنده سیستم توزین ویفیدر نوار نقاله صنعتی

 4 عدد لودسل به وزن 100 کیلوگرم با کلاس دقت c3 و LP 68

 1 عدد junction box جهت اتصال لودسل ها به کنترلر

 4 سری Mounting و کلاهک لودسل 100 کیلوگرم

 1 عدد نمایشگر و کنترلر LNTECONT PLUS با قابلیت Rate

*قابلیت نمایش وزن عبور کرده Total

*قابلیت ارسال جریان آنالوگ  20-4 میلی آمپر متناسب با وزن عبوری

*قابلیت ارسال ولتاژ دیجیتال 24 ولت جهت کانتر ثانویه

*دارای 4 کانتر که 3 عدد از این کانتر ها برای ثبت شیفت می‌باشد.

*دارای پرت Rs485

1 عدد تابلوی فلزی با رنگ الکترواستاتیک صنعتی جهت جایگذاری نمایشگرها و المانها

1 عدد سرعت سنج از نوع انکدر از شرکت Autonics  کره

1 عدد چرخ سرعت سنج

توان موتور بستگی به عرض و طول نوار و ظرفیت آن طراحی می‌گردد و نوع گیریبکس عمدتاً بول هلیکال با دور خروجی پایین می‌باشد.
جهت ایجاد اصطکاک کمتر روی درام هد بصورت پخت سرد یا گرم روکش می‌شود.

توزین ویفیدر ها براي توزین و خوراک دهی مواد سنگين بسيار کارآمد هستند.

*سیستم‌های توزین صنعتی ویفیدر بلت فیدر

همچنين سیستم‌های توزين و فيدر دقيق براي بسياري از صنايع بسيار مهم و کاربردی هستند.
ساده‌ترین نوع اين دستگاه، فيدر وزن براي تخليه مستقيم است.
از ویفیدر هاي تسمه‌ای يا بلت فيدر ها می‌توان در زير تاسيسات ذخيره سازي مانند سيلوها، قیف‌های موج دار، قیف‌های بارگيري و غيره استفاده نمود و ممکن است به صورت افقي يا شيب دار براي صرفه جويي در فضا استفاده شوند.

تا ميزان تغذيه مداوم براي سنگ شکن‌ها و نوار نقاله‌ها را محاسبه نمود.

دقت سیستم‌های ساخته شده توسط سدید ماشین افلاک بسیار بالا می‌باشد و دارای تضمین است.

همچنین سدید ماشین به صورت تخصصی آموزش نحوه استفاده از این سیستم‌ها را به کاربران می‌دهد.

این تجهیزات به طور ویژه برای استفاده در سیمان، فولاد، مواد معدنی، تولید کود، کشاورزی و سایر بخش‌های فعالیت با استفاده از دور تنظیمی تک یا دوگانه طراحی شده است.

*ایمنی این محصول

فيدر هاي سديد ماشين افلاک مطابق استانداردهای بسيار سختگيرانه ايمني جهت نگه داري، حمل و نقل و نصب سريع طراحی و ساخته شده‌اند.

فيدر هاي سديد ماشين طبق بروزترین استانداردهای ايمني در سطح جهان ساخته می‌شوند.

که شامل توقف اظطراري است و بقيه امکانات امینتی نيز طبق درخواست شما قرار داده می‌شود.

*کاربرد دستگاه ویفیدر در صنایع

از اين دستگاه‌ها در مصارف ساختماني ، کارخانه‌های توليد کاغذ ، کارخانه‌های توليد کود و در صنايع دانه بندي به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مواردي مانند آستر مقاوم در برابر سايش باعث افزايش چشمگير عمر مفيد بلت فیدر می‌شود.
دسترسي راحت به قطعات جهت تعویض نيز از ويژيگي هاي اين دستگاه‌ها می‌باشد.

که باعث می‌شود تا تعمير و نگه داري اين تجهيزات ساده‌تر بشود.
بنابراين قطعاتي که در اين دستگاه خراب می‌شود را می‌توان در کوتاه‌ترین زمان تعويض نمود.

*مزاياي فيدر هاي توليد شده توسط سديد ماشين افلاک
موتور دستگاه به آساني قابل دسترسي است.
طراحي ظاهري حرفه‌ای
تميز کننده بيروني خود تنظيم
موتور 3 کيلو وات (انواع موتور موجود است)
ميزان تغذيه با استفاده از مبدل‌های فرکانسي قابل تنظيم است.
با استفاده از مبدل‌های فرکانسي می‌توان خوراک مورد نظر را از 3 الي 1000 تن در ساعت با توجه به عرض کمربند و اندازه ذرات تعيين نمود.

ساختار محکم و اصولی باعث راحت شدن کار نصب و تعویض لوازم یدکی نوار نقاله‌ها می‌شود.

*شخصی سازی سیستم‌های ما

ما سیستم‌های انتقال مواد خود را مطابق با نياز مشتری‌های خود می‌سازیم، بنابراين مطمئن باشيد سيستمي که ما توسعه می‌دهیم متناسب با برنامه موردنظر شما خواهد بود.

امروز با ما تماس بگيريد و ما می‌توانیم دستگاه مناسب شما را طراحی و تولید کنیم.

سدید ماشین افلاک بصورت تخصصی نسبت به طراحی و تولید انواع ویفیدر

weigh feeder یا توزین نوار نقاله اقدام می‌کند.

این تجهیزات دائماً میزان بار عبوری را می‌سنجد.

که این بار می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد.

نحوه کار این دستگاه به این صورت است که یک سنسور میزان سرعت را اندازه گیری می‌کند.

و وزن را نیز یک لود سل اندازه گیری می‌کند.

با استفاده از این دو داده و محاسبات میزان بار عبوری را بررسی می‌کنیم.

ویفیدر های طراحی شده توسط سدید ماشین برای مکان‌های با کاربری ویژه طراحی شده است.

سدید ماشین افلاک با بررسی دقیق بازار و طراحی و تولید یک سیستم کاربردی و حرفه‌ای در راستای ارائه تخصصی‌ترین خدمات می‌کوشد.

نحوه تست و تنظیم این دستگاه به این صورت است که ابتدا با یک وزنه با وزن ثابت دستگاه را تست می‌کنیم تا به نحوه درستی کار دستگاه پی ببریم.

سدید ماشین امکان استفاده از 2 عدد از تجهیزات لودسل را برای این دستگاه طبق درخواست مشتری دارد.

سدید ماشین افلاک در 30 سال سابقه خود توانسته در زمینه تجهیزات انتقال مواد کارنامه درخشانی به جای بگذارد.

سدید ماشین با بهره مندی از نظم و برنامه‌ای دقیق توانسته پروژه‌های مشتریان را به موقع و با کیفیت تحویل دهد.

همچنین سدید ماشین برای پروژه‌های خود گارانتی قرار داده است و از محصولات خود پشتیبانی کامل می‌کند.

*برای بدست آوردن سرعت جریان موادچگونه باید عمل کرد؟

برای بدست آوردن میزان سرعت جریان مواد می‌توان از فرمول زیر استفاده کرد.

f= میزان مواد عبوری برای نمونه کیلوگرم بر دقیقه

q= وزن مواد عبوری

v= میزان سرعت تسمه نقاله

d= میزان طول ناحیه توزین

*نحوه محاسبه میزان بار عبوری ویفیدر:

لودسل رقمی از وزن مقدار بار عبوری در هر فاصله را اندازه گیری می‌کند و سنسور سرعت سنج نیز میزان سرعت را برای ما بر می‌گرداند.

با داشتن این دو داده یا متغیر و ضرب این دو عدد ما می‌توانیم به میزان بار عبوری دست پیدا کنیم .

*صفحه نمایش:

بر روی صفحه نمایش آماری از میزان عبور مواد مورد نظر ما نمایش داده می‌شود.

در سدید ماشین افلاک با مشاوره با بهترین متخصص‌های کشور می‌توانید بهترین تصمیم گیری را انجام بدهید.

*تجهیزات استفاده شده در سدید ماشین افلاک

سدید ماشین برای تولید این تجهیزات از بروزترین و پیشرفته‌ترین ماشین آلات و تجهیزات استفاده می‌نماید.

و مهندسان متخصص سدید ماشین افلاک با استفاده از علم مهندسی معکوس توانسته‌اند به بالاترین تکنوالوژی و نوآوری دست پیدا کنند.

از جمله: خم کن -نورد -اره نواری – اره آتشی -رکتیفایر-ترانس-جوش co2 -پرس هیدرولیک- گیوتین-ماشین تراش -دریل ستونی-دریل رادیال -ماشین تراش cnc

*کاتالوگ سدید ماشین افلاک

سدید ماشین افلاک اقدام به ساخت و تولید انواع مختلف تجهزات انتقال مواد به صورت تخصصی می‌کند.

از اینجا کاتالوگ ما را دانلود کنید.

*تجربه و سابقه سدید ماشین در تولید

سدید ماشین افلاک با بیش از 30 سال سابقه طراحی و تولید انواع تجهیزات انتقال مواد

به صورت تخصصی آماده طراحی و تولید دستگاه مورد نظر شما است.

و با تمام قوا می‌کوشد تا بهترین خدمات را ارائه دهد.

*تولید بلت فیدر توسط سدید ماشین افلاک

سدید ماشین افلاک همچنین سابقه بیش از 20 ساله در زمینه تولید بلت فیدر است.

*سدید ماشین و سابقه در تولید تجهیزات انتقال مواد

سدید ماشین افلاک با بیش از 20 سال سابقه در عرصه تولید تجهیزات انتقال مواد از جمله weigh feeder یا توزین نوار نقاله یا سیستم توزین صنعتی با بهترین قیمت

و تجربه همکاری با بیش از 100 معدن در کل کشور در رابطه با توزین نوار نقاله یا سیستم توزین صنعتی داشته است.

این سیستم‌ها قبل از سرمایه گذاری نیاز به زمان و تحقیق مناسب دارند.

تیم آر اند دی سدید ماشین افلاک همواره در تلاش است تا تخصصی‌ترین خدمات خود را ارائه دهد.

و با استفاده از تیم تحقیق و توسعه همواره در تلاش است تا بهترین خدمات خود را ارائه دهد.

بخش آر اند دی سدید ماشین افلاک جهت بهره مندی از آخرین تکنوالوژی ها با تمام قوا در راستای نو آوری می‌کوشد.

سیستم توزین ویفیدر سدید ماشین افلاک می‌تواند جانشین سیستم‌های قدیمی توزین باشد.

 دستگاه توزین نوار نقاله

سدید ماشین افلاک به صورت تخصصی تجربه ساخت و طراحی دستگاه توزین ویفیدر نوار نقاله اقدام می‌نماید.

و تجربه همکاری با برترین معادن و صنایع بزرگ کشور را در کارنامه دارد.

و توانسته رضایت حداکثری کارفرمایان خویش را بدست آورد.

همچنین از بخش اسکرو فیدر ما نیز دیدن فرمایید.

*بلت فیدر چیست؟

بلت فیدر عرض 100 سانتی متر
به طول 13 متر
ظرفیت 100 تن در ساعت
به همراه سیستم توزین نوارنقاله

همچنین مناسب‌ترین قیمت نوار نقاله را تضمین می‌نماییم.

*بررسی محصول بلت فیدر

جهت حمل یکنواخت بار فله با دانه بندی حداکثر 10 سانتی متر با ظرفیت‌های متفاوت از بلت فیدر استفاده می‌گردد

و تغذیه بلت فیدر به 2 صورت انجام می‌پذیرد.

*نحوه تغذیه بلت فیدر ها

1- بلت فیدرها زیر یک سیلو ذخیره مکعب مستطیل قرار گرفته

و بار خروجی سیلو را به نوار بعدی اتصال می‌دهد

که در این بخش بلت فیدر دقیقاً زیر سیلو قرار گرفته

و بار ذخیره شده در سیلو را به ارامی انتقال می‌دهد.

2- نوع دوم تغذیه بلت فیدر با یک نوار دیگر در ابتدای نوار انجام می‌پذیرد.

در مرحله اول چون انبوهی از بار با ظرفیت‌های متفاوت دائماً روی نوار قرار دارد

تمامی رولیک های زیر بلت بصورت تخت و با فاصله نزدیک به هم (میانگین 50 سانتیمتر از یکدیگر) قرار می‌گیرند

و به دلیل ذخیره بار سنگین روی بلت سرعت خطی نیز باید به حداقل تقریباً 40-30 سانتی متر بر ثانیه برسد

و در صورت نیاز به کم کردن سرعت نیز می‌توان از اینورتر (کاهنده سرعت) استفاده نمود.

جهت ایجاد کمترین اصطکاک بین تسمه و درام ، معمولاً درام هد را روکش لاستیکی با ضخامت 10 میلیمتر بصورت شیارهای لوزی یا V شکل انجام می‌پذیرد

البته روکش به 2 صورت سرد و گرم قابل انجام می‌باشد.

توان موتور بنا به ظرفیت مشخص می‌گردد

و نوع گیربکس بنا بر سرعت خطی و ظرفیت بار خروجی تنظیم و محاسبه می‌گردد،

در مواقعی جهت حفظ رولیک ها و عدم آسیب پذیری آن از حلقه‌های لاستیکی روی رولیک ها استفاده می‌گردد.

در مورد دوم که تغذیه از طریق یک نوار انجام می‌پذیرد

و بخش 2 متداول فاصله رولیک ها به هم چسبیده و الباقی فواصل تقریباً 50 الی 100 سانتی متر از یکدیگر است.

و معمولاً جهت جلوگیری از ریزش بار ، طرفین نوار از کاور با ورق خم کاری شده

و تسمه لاستیکی پوشش داده می‌شود.

بلت فیدر ها يکي از پرسرعت‌ترین و مناسب‌ترین ابزارهای توزين و بررسي مقدار مواد عبوري محسوب می‌شود.
اين تجهيزات نقش بسيار مهمي در فرايند کم کردن نيروي انساني و *افزايش بهره وري دارند.
*سرعت و دقت بالا از ویژگی‌های اين تجهيزات است.
بررسي *ميزان بار عبوري يکي از مهم‌ترین مسائل در اغلب صنايع است.

اين تجهيزات توزین در کدام بخش *صنعت کاربرد دارند؟

افزودن متريال جهت *ترکيب نمودن متريال يا افزودن متريال افزودني

کاربرد بلت فیدر در *شارژبچ‌ها

کاربرد بلت فیدر در *بار زدن و تخليه واگن‌ها و بارکش‌ها

تجهيزات کنترل

تجهيزات سنگ شکن

تجهيزات آسياب­ها

اجزا و قطعات بلت فیدر ها

1-قیف خوارک دهی

2-رولیک ها

3-تنشن و بدنه بلت فیدر

*بلت فیدر ها چه *فوايدي دارند؟

عالي جهت *توزين متريال در بحث دانه بندي، وزن‌ و شکل­هاي مختلف ايده آل براي متريال ميکرونيزه

کمترين ميزان خطا در فرايند *خوراک دهي

امکان تنظيم و استفاده بسيار راحت و آنلاين

پيشنهاد هاپر و فيدر مخصوص بر اساس پروژه‌های انجام شده

تجربه عمليات طراحي تخصصي کليه اجزا اين دستگاه

همچنین تولیدات سدید ماشین افلاک دارای استاندارد رول میکا است.

سدید ماشین بر روی دستگاه‌های خود امکان انتقال مواد با *تناژ بالا را نیز دارا است.

از این تجهیزات در معادن مختلف و کوره‌ها نیز استفاده می‌شود.

سرعت این تجهیزات نیز قابل تنظیم است.

از ویژیگی های مهم این دستگاه دقت و سرعت اندازه گیری را می‌توان اشاره کرد.

سدید ماشین افلاک بصورت تخصصی تجهیزات انتقال مواد از جمله نوارنقاله مخصوص معادن را تولید می‌نماید.

*سدید ماشین و تجهیزات انتقال

سدید ماشین افلاک تولید کننده تخصصی با بیش از 20 سال سابقه طراحی و تولید انواع تجهیزات انتقال مواد است.

و با تمام قوا در راستای ارائه خدمات تخصصی تولید رولیک می‌کوشد.

کیفیت محصولات تولیدی سدید ماشین

سدید ماشین افلاک به صورت تخصصی نسبت به تولید انواع مختلف تجهیزات انتقال مواد از جمله نوارنقاله با بالاترین کیفیت می‌کوشد.

ما بالاترین کیفیت و بهترین قیمت نوار نقاله را تضمین می‌نماییم.

محصولات سدید ماشین افلاک

سدید ماشین به صورت تخصصی نسبت به ارائه و طراحی و تولید محصولات مختلف از جمله رولیک و نوار نقاله و میز رولیک و سرند و فیدر و … می‌پردازد.

سابقه شرکت سدید ماشین افلاک

سدید ماشین افلاک با بیش از 20 سال سابقه طراحی و تولید انواع تجهیزات انتقال مواد با تمام قوا می‌کوشد.

تخصصی‌ترین خدمات ساخت نوارنقاله را با بهترین کیفیت ارائه دهد. و بهترین قیمت نوار نقاله را تضمین می‌نماییم.

مشاوره تلفنی تخصصی

هم اکنون جهت دریافت مشاوره تخصصی با کارشناس ما تماس بگیرید.09128905309

کاربرد کانوایر ها

این دستگاه‌ها برای جابجایی انواع بار های بسته بندی شده و بار های فله مثل خاک، سیمان، سنگ آهن و انواع مواد معدنی استفاده می‌شوند.

طراحی و ساخت سازه نوارنقاله طبق وزن، حجم و تناژ بار انجام می‌پذیرد.

معمولاً برای جابجایی بار های بسته بندی شده از نوار نقاله‌های تخت (FLAT) استفاده می‌شود که نمونه بارز آن نیز در فرودگاه و فروشگاه‌ها قابل مشاهده است.

انواع مختلف کانوایر

 1. سیستم‌های نوار نقاله گرانش
  2. سیستم‌های نقاله تسمه نقاله
  3. سیستم‌های نقاله پنوماتیک
  4. سیستم‌های نوار نقاله ارتعاشی
  5. سیستم‌های نقاله انعطاف پذیر
  6. سیستم‌های نقاله عمودی و نوار نقاله‌های مارپیچی
  7. سیستم‌های نقاله غلتکی زنده

شاسی نوارنقاله ها

شاسی نوارنقاله ها نسبت به مصارف آن متغیر است.

به لحاظ نوع جنس اکثر آنها ST37  یا همان آهن معمولی می‌باشند.

در کارخانجات تولید مواد غذایی به جای ST37  از فولاد ضد زنگ یا همان استیل در ساختار نوارنقاله ها استفاده می‌شود.

و در مواردی با حساسیت کمتر می‌توان از فلز آهن با رنگ رویه الکترواستاتیک, کوره‌ای  یا آب کاری گالوانیزه می‌توان استفاده کرد.

سیستم نوارنقاله ها

نوار نقاله‌ها قسمت بزرگی از صنعت انتقال مواد را تشکیل می‌دهند.

یکی از موارد مصرف نوار نقاله‌ها در صنعت مواد غذایی است که در این صنایع باید از تسمه‌های بهداشتی استفاده کرد.

یکی دیگر از کاربردهای کانوایر صنعتی در فروشگاه‌ها و فرودگاه‌ها جهت انتقال اجسام می‌باشد.

برای استعلام قیمت نوار نقاله‌ها هم اکنون با ما تماس بگیرید.

ساختار کانوایر ها

سدید ماشین افلاک همواره به دنبال راهکارهایی برای ایمنی بیشتر  نوارنقاله ها سازه‌ها، ارگونومی بهتر و کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری اقدام می‌کند.

سدید ماشین افلاک تولید کننده نوارنقاله:

سدید ماشین افلاک فعالیت تولید نوارنقاله خود را از سال 1369 آغاز کرده است و هم اکنون با تکیه بر تجربه و دانش کسب شده و بهره مندی از تیم حرفه‌ای و تجهیزات به روز در راستای تولید نوارنقاله صنعتی با کیفیت و کم نظیر می‌کوشد.

سدید ماشین افلاک بهترین قیمت نوار نقاله‌ها را تضمین می‌نماید.

همچنین از سایت دیگر ما بازدید نمایید سدید ماشین افلاک 

کاربرد و مشخصات سیستم بچینگ

از بچینگ سیمان یا بچینگ پلانت در کارگاه‌هایی در مقیاس صنعتی و با شرایط ویژه برای تولید بتن مورد استفاده قرار می‌گیرد و به متقاضیان عرضه می‌شود.

به دلیل اینکه هزینه ایجاد یک ایستگاه تولید بتن نسبت به خرید بتن به صرفه‌تر می‌باشد پیمانکاران پروژه‌های بزرگ ساخت و ساز مانند سد سازی , پل سازی, برج سازی برای تولید بتن مورد نیاز خود از این شیوه استفاده می‌کنند و بیشتر تمایل به احداث یک ایستگاه تولید بتن با مقیاسی متناسب با نیاز پروژه در منطقه عملیاتی خود دارند.

بچینگ پلانت در اصل یک خط تولید بتن بصورت سیار می‌باشد و مهم‌ترین بخش سیستم بچینگ پلانت می‌باشد.

یک خط تولید بچینگ دارای بخش‌های متنوعی می‌باشد

برای مثال:

منبع ذخیره آب, منبع ذخیره مصالح, باسکول, نقاله, چرخ, باکت, سیلو و میکسر است و انواع متنوعی دارد.

سیستم بچینگ هم مانند هر سیستم دیگری از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است به صورت هماهنگ با هم در حال فعالیت هستند.

1-دستگاه‌های بچینگ سیمان سیار با قابلیت حمل و نقل آسان

این نوع دستگاه‌های بچینگ سیمان را به راحتی می‌توان حمل و نقل نمود و اکثراً در قسمت پایینی خود دارای چرخ می‌باشند و جابجایی توسط تریلر برای این نوع بچینگ امکان پذیر است و با محیط‌های شهری تطابق بیشتری دارد و نیازی به فضای فیزیکی زیادی ندارند و همچنین برای پروژه‌هایی که زمان استفاده زیادی ندارند قاعداتا نصب دستگاه بچینگ با فونداسیون به صرفه نباشد ولی یکی از معایب این دستگاه پایین بودن میزان تولید در ساعت و میکسر می‌باشد.

2-دستگاه‌های بچینگ سیمان ثابت

این نوع از بچینگ سیمان‌ها قابلیت جابجایی سریع را ندارند و انجام مونتاژ و دمونتاژ این نوع دستگاه‌ها تقریباً زمان بر می‌باشد ولی این نوع دستگاه برخلاف نوع اول محدودیت سرعت و حجم ندارند و از انواع بیشتری برخوردارند.

اجزا تشکیل دهنده‌ی بچینگ ثابت یا ایستگاه بتن مرکزی عبارت است از:

1-  سه عدد هاپر (سیلو) ذخیره در ابعاد تقریبی 1.5*2.5*2.5 متر برای مصالح نخودی, بادامکی و شکسته که هر کدام یک دریچه جداگانه دارند بنابه فرمان اپراتور با دستور توزین باز و بسته می‌شوند و محصول را روی نوار نقاله اصلی می‌ریزند

2-شاسی اصلی نگه دارنده 3 عدد هاپر و نوار نقاله زیر 3 هاپر (یک نوار عرض 60 یا 80 به طول تقریبی 10 متر)

3-نوار نقاله توزین که پس از اینکه 3 هاپر بنا به درخواست اپراتور بار را روی آن تخلیه می‌کند به سمت نوار مادر (عرض 60 به طول تقریبی 14 الی 16 متر) می‌ریزد

4-نوار مادر (عرض 60 طول 14 الی 16 متر)

5- یک یا سه متر سیلو ذخیره سیمان (ایستاده) با ظرفیت هر کدام 60 الی 120 تن

6- یک عدد سیلو با ظرفیت تقریبی 1 متر مکعب به همراه توزین که سیمان را وزن کند و با اسکرو به داخل میکسر اصلی (میکسر دوار ) می‌ریزد (محل ورودی بار اصلی نوار)

7- یک عدد اسکرو که مسئولیت حمل سیمان از سیلو ذخیره سیمان (ایستاده) به سیلو دخیره توزین دار حمل می‌کنند.

8- یک عدد کانکس  2*2 به همراه تابلو برق که اپراتور در آن مسئولیت هدایت کل مجموعه را به عهده دارد.

9-پمپ, که آب داخل استخر (ذخیره) را به سیلو دوار انتقال می‌دهد.

10-پمپ باد (کمپرسور) که جک‌های درب‌های خروجی توسط باد باز و بسته می‌شوند.

سدید ماشین و تولید تجهیزات انتقال مواد

سدید ماشین افلاک به صورت تخصصی با بیش از 30 سال سابقه فعالیت در عرصه تولید و طراحی تجهیزات انتقال مواد و ایستگاه بتن مرکزی با تمام قوا در راستای ارائه تخصصی‌ترین خدمات تولید تجهیزات صنعتی می‌کوشد.

سدید ماشین افلاک به صورت تخصصی بچینگ پلانت یا (پلنت) سیار طراحی و تولید می‌نماید.

بچینگ

ایستگاه مرکزی بتن با ظرفیت 30 الی 90 متر مکعب بتن تر و خشک در ساعت.

*بررسی محصول بلت فیدر

جهت حمل یکنواخت بار فله با دانه بندی حداکثر 10 سانتی متر با ظرفیت‌های متفاوت از بلت فیدر استفاده می‌گردد

و تغذیه بلت فیدر به 2 صورت انجام می‌پذیرد.

*نحوه تغذیه بلت فیدر ها

1- بلت فیدرها زیر یک سیلو ذخیره مکعب مستطیل قرار گرفته

و بار خروجی سیلو را به نوار بعدی اتصال می‌دهد

که در این بخش بلت فیدر دقیقاً زیر سیلو قرار گرفته

و بار ذخیره شده در سیلو را به ارامی انتقال می‌دهد.

2- نوع دوم تغذیه بلت فیدر با یک نوار دیگر در ابتدای نوار انجام می‌پذیرد.

در مرحله اول چون انبوهی از بار با ظرفیت‌های متفاوت دائماً روی نوار قرار دارد

تمامی رولیک های زیر بلت بصورت تخت و با فاصله نزدیک به هم (میانگین 50 سانتیمتر از یکدیگر) قرار می‌گیرند

و به دلیل ذخیره بار سنگین روی بلت سرعت خطی نیز باید به حداقل تقریباً 40-30 سانتی متر بر ثانیه برسد

و در صورت نیاز به کم کردن سرعت نیز می‌توان از اینورتر (کاهنده سرعت) استفاده نمود.

جهت ایجاد کمترین اصطکاک بین تسمه و درام ، معمولاً درام هد را روکش لاستیکی با ضخامت 10 میلیمتر بصورت شیارهای لوزی یا V شکل انجام می‌پذیرد

البته روکش به 2 صورت سرد و گرم قابل انجام می‌باشد.

توان موتور بنا به ظرفیت مشخص می‌گردد

و نوع گیربکس بنا بر سرعت خطی و ظرفیت بار خروجی تنظیم و محاسبه می‌گردد،

در مواقعی جهت حفظ رولیک ها و عدم آسیب پذیری آن از حلقه‌های لاستیکی روی رولیک ها استفاده می‌گردد.

در مورد دوم که تغذیه از طریق یک نوار انجام می‌پذیرد

و بخش 2 متداول فاصله رولیک ها به هم چسبیده و الباقی فواصل تقریباً 50 الی 100 سانتی متر از یکدیگر است.

و معمولاً جهت جلوگیری از ریزش بار ، طرفین نوار از کاور با ورق خم کاری شده

و تسمه لاستیکی پوشش داده می‌شود.

بلت فیدر ها يکي از پرسرعت‌ترین و مناسب‌ترین ابزارهای توزين و بررسي مقدار مواد عبوري محسوب می‌شود.
اين تجهيزات نقش بسيار مهمي در فرايند کم کردن نيروي انساني و *افزايش بهره وري دارند.
*سرعت و دقت بالا از ویژگی‌های اين تجهيزات است.
بررسي *ميزان بار عبوري يکي از مهم‌ترین مسائل در اغلب صنايع است.

اين تجهيزات توزین در کدام بخش *صنعت کاربرد دارند؟

افزودن متريال جهت *ترکيب نمودن متريال يا افزودن متريال افزودني

کاربرد بلت فیدر در *شارژبچ‌ها

کاربرد بلت فیدر در *بار زدن و تخليه واگن‌ها و بارکش‌ها

تجهيزات کنترل

تجهيزات سنگ شکن

تجهيزات آسياب­ها

اجزا و قطعات بلت فیدر ها

1-قیف خوارک دهی

2-رولیک ها

3-تنشن و بدنه بلت فیدر

*بلت فیدر ها چه *فوايدي دارند؟

عالي جهت *توزين متريال در بحث دانه بندي، وزن‌ و شکل­هاي مختلف ايده آل براي متريال ميکرونيزه

کمترين ميزان خطا در فرايند *خوراک دهي

امکان تنظيم و استفاده بسيار راحت و آنلاين

پيشنهاد هاپر و فيدر مخصوص بر اساس پروژه‌های انجام شده

تجربه عمليات طراحي تخصصي کليه اجزا اين دستگاه

همچنین تولیدات سدید ماشین دارای استاندارد رول میکا است.

سدید ماشین بر روی دستگاه‌های خود امکان انتقال مواد با *تناژ بالا را نیز دارا است.

از این تجهیزات در معادن مختلف و کوره‌ها نیز استفاده می‌شود.

سرعت این تجهیزات نیز قابل تنظیم است.

از ویژیگی های مهم این دستگاه دقت و سرعت اندازه گیری را می‌توان اشاره کرد.

سدید ماشین افلاک بصورت تخصصی تجهیزات انتقال مواد مخصوص معادن را تولید می‌نماید.

*سدید ماشین و تجهیزات انتقال

سدید ماشین افلاک تولید کننده تخصصی با بیش از 20 سال سابقه طراحی و تولید انواع تجهیزات انتقال مواد است.

و با تمام قوا در راستای ارائه خدمات تخصصی تولید رولیک می‌کوشد.

کیفیت محصولات تولیدی سدید ماشین

سدید ماشین افلاک به صورت تخصصی نسبت به تولید انواع مختلف تجهیزات انتقال مواد با بالاترین کیفیت می‌کوشد.

محصولات سدید ماشین افلاک

سدید ماشین به صورت تخصصی نسبت به ارائه و طراحی و تولید محصولات مختلف از جمله رولیک و نوار نقاله و میز رولیک و سرند و فیدر و … می‌پردازد.

سابقه شرکت سدید ماشین افلاک

سدید ماشین افلاک با بیش از 20 سال سابقه طراحی و تولید انواع تجهیزات انتقال مواد با تمام قوا می‌کوشد.

تخصصی‌ترین خدمات را با بهترین کیفیت ارائه دهد.

مشاوره تلفنی تخصصی

هم اکنون جهت دریافت مشاوره تخصصی با کارشناس ما تماس بگیرید.09128905309

نوشته‌های تازه

Leave a comment

سه − 2 =

تماس سریع